Serielag

Lagledaren spelar en viktig roll i vår serielagsverksamhet. Som klubbens ledare medverkar du till att vi skapar en positiv bild av föreningen vid våra matcher och säkerställer att vi följer våra värderingar i vårt uppträdande.

Serielag inomhus 2019/20

Svenska Tennisserien

Damer 1
Malin Allgurin
Josefin Andersson
Olivia Bjursten
Nellie Jakobsson
Emma Nyqvist
Caroline Rohde Moe
Lene Mari Bolkesjö
K-Jonathan Stenberg

Herrar 1
Jakob Arvidsson Ehn
Marcus Billfeldt
Johan Claesson
Carl Ekwurtzel
Albin Hermansson
Mikael Melin
Joakim Peterson
Jonathan Stenberg
K-Jonathan Stenberg

Damer 2
Felicia Grandt
Tilde Grund
Emina Hibic
Angelica Hugosson
Stina Johannesson
Alice Magnusson
Clara Odqvist
Ebba Nilsson
Stina Robertsson
K-Fabian Jansson

Herrar 2
Alex Boozer
Oskar Magnusson
Erik Nyqvist
Edvin Sköld
Adam Ståhlberg
Henrik Wallensten
K-Fabian Jansson

Pojkar 15
Elmer Andersson
Gustav Ellbring
Edin Hibic
Joel Nyqvist
Johan Åström
K-Fabian Jansson

Flickor 15
Felicia Grandt
Ebba Grund
Tilde Grund
Alice Magnusson
K-Fabian Jansson

Herrar 55
Göran Larsson
Mikael Lund
Henry Melin
Hans Svensson
K-Mikael Lund

Tennis Syd Serie

Herrar 3
Alex Boozer
Samuel Levinsson
Eric Löf
Oskar Magnusson
Erik Nyqvist
Edvin Sköld
Adam Ståhlberg
Henrik Wallensten
K- Eric Löf

Flickor 16 (Vår 2020)
Felicia Grandt
Tilde Grund
Alice Magnusson
Ebba Nilsson
K-Maria Nilsson

Pojkar 16 (Vår 2020)
Elmer Andersson
Edin Hibic
Joel Nyqvist

K- Fredrik Nyqvist

Flickor 14 A
Julia Almqvist
Alva Andersson
Ebba Grund
K- Sophie Andersson

Flickor 14 B
Cornelia Gulass
Mia Hrgota
Alva Johansson
Clara Urberg
K-Daniel Urberg

Pojkar 14
Stefan Bozic
Gustav Ellbring
Eric Nilsson
Johan Åström
K-Benny Åström

Flickor 12 A
Tilda Borst
Alice Håkansson
Vera Sjödin
K-Jon Sjödin

Flickor 12 C – 1
Livia Borgmark
Sonja Håkansson
Alice Petraeus
K-Mathias Petraeus

Flickor 12 C – 2
Nellie Alm
Ebba Ek
Wilma Kumlin
K-Eva Alm

Flickor 12 C – 3
Maja Borst
Mira Halvardsson
Alice Åkesson
K-David Åkesson

Pojkar 12
Julian Engström
Anton Sterwin
Wilmer Hermansson
K-Johnny Hermansson

Flickor 10-1
Tilda Karlberg
Agnes Olsson
Hanna Palmér
K-Kenth Palmér

Flickor 10-2
Vendla Höög
Märta Ljusegren
Nelly Valencia
K-Gabriel Valencia

Pojkar 10-1
Philip Ekwurtzel
Tim Grennvall
Arvid Hultman
K-Johan Hultman

Pojkar 10-2
Anton Kumlin
Alfred Ljusegren
Elliot Öster
K-Torbjörn Öster